👁️‍🗨️ Pogledaj Progledaj 👁️‍🗨️
  • Početna
  • Vijesti
    • All
    • Aktivizam
    • Društvo
    • Ekonomija
    • Javne nabavke
    • Kultura
    • NAŠE PRIČE
    • Politika
    • Region
    • Sci-Tech
    • Sport
    • Svijet
    Ifet Feraget: Spora pravda nakon 20 godina je opet nepravda

    Ifet Feraget: Spora pravda nakon 20 godina je opet nepravda

    NALAZ REVIZORA: Služba za zapošljavanje USK primala radnike bez konkursa, sporna i dodjela više od četiri miliona konvertibilnih maraka

    NALAZ REVIZORA: Služba za zapošljavanje USK primala radnike bez konkursa, sporna i dodjela više od četiri miliona konvertibilnih maraka

    DRŽAVLJANSTVO BEZ POKRIĆA Kako su stranci s blokiranim tvrtkama postali građani od “osobitog interesa” za BiH

    DRŽAVLJANSTVO BEZ POKRIĆA Kako su stranci s blokiranim tvrtkama postali građani od “osobitog interesa” za BiH

    Velike najave, mala trgovina: Šta Republici Srpskoj donosi Privredna komora države Izrael?

    Velike najave, mala trgovina: Šta Republici Srpskoj donosi Privredna komora države Izrael?

    Prevoznici sa Zapadnog Balkana najavili blokadu granica EU od 14. septembra

    Prevoznici sa Zapadnog Balkana najavili blokadu granica EU od 14. septembra

    Dobojski vodovod potrošaču ispostavio račun za jul u visini njegove potencijalne stogodišnje potrošnje vode

    Dobojski vodovod potrošaču ispostavio račun za jul u visini njegove potencijalne stogodišnje potrošnje vode

    Privatna kompanija jača od zakona – uprkos zabranama “Drvo-export” i dalje kopa na Bukovoj Kosi

    Privatna kompanija jača od zakona – uprkos zabranama “Drvo-export” i dalje kopa na Bukovoj Kosi

    Poljoprivrednici traže proglašenje elementarne nepogode: Ako vlast ne reaguje, najavljuju proteste

    Poljoprivrednici traže proglašenje elementarne nepogode: Ako vlast ne reaguje, najavljuju proteste

    Suša gasi bh. agrar

    Suša gasi bh. agrar

    • Javne nabavke
    • Politika
    • Društvo
    • Svijet
    • Region
    • Kultura
    • Sport
    • Sci-Tech
  • NAŠE PRIČE
  • Pravna pomoć
  • Blog
    • All
    • Javna uprava
    • Mogućnosti i prilike za mlade
    • Radna prava
    • Zapošljavanje
    NALAZ REVIZORA: Služba za zapošljavanje USK primala radnike bez konkursa, sporna i dodjela više od četiri miliona konvertibilnih maraka

    NALAZ REVIZORA: Služba za zapošljavanje USK primala radnike bez konkursa, sporna i dodjela više od četiri miliona konvertibilnih maraka

    Ekološki inspektor RS izrekao zabranu eksploatacije uglja u Bukovoj Kosi kod Prijedora

    Ekološki inspektor RS izrekao zabranu eksploatacije uglja u Bukovoj Kosi kod Prijedora

    EKONOMIJA EKSPLOATACIJE: Rekordni profiti kompanija, minimalna korist za građane i nepovratna šteta za prirodu

    EKONOMIJA EKSPLOATACIJE: Rekordni profiti kompanija, minimalna korist za građane i nepovratna šteta za prirodu

    Zašto nema inspekcijskog nadzora i efikasne zaštite radništva?

    Zašto nema inspekcijskog nadzora i efikasne zaštite radništva?

    BiH mogla bi ostati bez 370 miliona eura do kraja godine

    BiH mogla bi ostati bez 370 miliona eura do kraja godine

    Predsjednik Gradskog vijeća Živinice optužen za kupovinu diploma

    Predsjednik Gradskog vijeća Živinice optužen za kupovinu diploma

    Zašto birokratija raste?

    Zašto birokratija raste?

    Koliko će ubuduće trajati radni vijek?

    Koliko će ubuduće trajati radni vijek?

    Socijalna karta i dalje na početku, Vlada RS objavila šta se sada planira

    Socijalna karta i dalje na početku, Vlada RS objavila šta se sada planira

  • Kontakt
  • Doniraj
No Result
View All Result
👁️‍🗨️ Pogledaj Progledaj 👁️‍🗨️

FAVORIT JAVNIH NABAVKI: Firmi iz Teočaka svake godine višemilionski ugovori

5.06.2026.
in NAŠE PRIČE
310 13
A A
Home Vijesti NAŠE PRIČE
1k
SHARES
Share on FacebookShare on Twitter

U maloj općini koja prema posljednjem popisu stanovništva broji oko 7.500 stanovnika, dok pojedine procjene govore da danas u njoj živi između 5.000 i 5.500 ljudi, posluje kompanija čiji rezultati poslovanja putem javnih nabavki privlače pažnju.

Prema podacima dostupnim na državnom portalu javnih nabavki (ejn.gov.ba), firma Izgradnja d.o.o. Teočak, registrovana za građevinske i komunalne poslove, od početka evidentiranja podataka na ovom portalu do danas zaključila je ugovore sa javnim institucijama u ukupnoj vrijednosti od gotovo 48 miliona konvertibilnih maraka.

Vezanepriče

Ifet Feraget: Spora pravda nakon 20 godina je opet nepravda

NALAZ REVIZORA: Služba za zapošljavanje USK primala radnike bez konkursa, sporna i dodjela više od četiri miliona konvertibilnih maraka

DRŽAVLJANSTVO BEZ POKRIĆA Kako su stranci s blokiranim tvrtkama postali građani od “osobitog interesa” za BiH

Analizom dostupnih podataka može se uočiti da kompanija dominantno posluje na području općina Teočak, Sapna i Kalesija, dok se među njenim redovnim ugovornim partnerima nalazi i Direkcija regionalnih cesta Tuzlanskog kantona.

Ovo nije prvi slučaj da se na prostoru Tuzlanskog kantona pojavljuju firme koje ostvaruju višemilionske prihode kroz sistem javnih nabavki. Ranije smo pisali o kompanijama Cestotehnik i Sarajci, a praksa pokazuje da će sličnih primjera vjerovatno biti i u budućnosti.

Posebno zanimljiv primjer predstavlja postupak javne nabavke za izgradnju stadiona u Općini Teočak. Prema dostupnoj dokumentaciji, u elektronskoj aukciji učestvovala su tri ponuđača:

  • RADIS d.o.o. sa početnom ponudom od 175.000 KM,
  • Papilon d.o.o. Koraj sa ponudom od 175.299,75 KM,
  • Izgradnja d.o.o. Teočak sa ponudom od 175.300 KM.

Elektronska aukcija započela je u 9:00 sati. Tokom njenog trajanja zabilježena je samo jedna nova ponuda – kompanija Izgradnja d.o.o. snizila je svoju cijenu na 174.999 KM. Ostala dva ponuđača nisu unosila nove ponude, pa je postupak završen već deset minuta kasnije, u 9:10 sati.

Sama činjenica da je elektronska aukcija okončana nakon samo jedne korekcije cijene ne predstavlja dokaz bilo kakvih nepravilnosti. Međutim, ovakvi slučajevi otvaraju pitanja o stvarnom nivou konkurencije u pojedinim postupcima javnih nabavki i o tome da li elektronske aukcije u praksi uvijek ostvaruju svoj osnovni cilj – postizanje najpovoljnije cijene kroz aktivno tržišno nadmetanje.

Dok se građani svakodnevno suočavaju s rastom životnih troškova, nesigurnim radnim mjestima i posljedicama dugogodišnje deindustrijalizacije, javnost s pravom očekuje maksimalnu transparentnost trošenja javnog novca. Upravo zato svaki višemilionski ugovor, bez obzira na to ko ga dobija, zaslužuje dodatnu pažnju javnosti i medija.

Pitanje nije da li neka firma ima pravo pobjeđivati na tenderima. Pitanje je da li sistem javnih nabavki osigurava dovoljno konkurencije, transparentnosti i povjerenja da građani mogu biti sigurni kako se svaki njihov budžetski pfenig troši na najbolji mogući način.

Share409Tweet256Pin92Scan

Pročitaj još

Ifet Feraget: Spora pravda nakon 20 godina je opet nepravda
NAŠE PRIČE

Ifet Feraget: Spora pravda nakon 20 godina je opet nepravda

29.08.2026.
NALAZ REVIZORA: Služba za zapošljavanje USK primala radnike bez konkursa, sporna i dodjela više od četiri miliona konvertibilnih maraka
Društvo

NALAZ REVIZORA: Služba za zapošljavanje USK primala radnike bez konkursa, sporna i dodjela više od četiri miliona konvertibilnih maraka

29.08.2026.
DRŽAVLJANSTVO BEZ POKRIĆA Kako su stranci s blokiranim tvrtkama postali građani od “osobitog interesa” za BiH
Politika

DRŽAVLJANSTVO BEZ POKRIĆA Kako su stranci s blokiranim tvrtkama postali građani od “osobitog interesa” za BiH

29.08.2026.
Velike najave, mala trgovina: Šta Republici Srpskoj donosi Privredna komora države Izrael?
Ekonomija

Velike najave, mala trgovina: Šta Republici Srpskoj donosi Privredna komora države Izrael?

29.08.2026.
Prevoznici sa Zapadnog Balkana najavili blokadu granica EU od 14. septembra
Ekonomija

Prevoznici sa Zapadnog Balkana najavili blokadu granica EU od 14. septembra

27.08.2026.
Next Post
Reporteri bez granica upozorili na prijetnje koje se ponavljaju tokom izvještavanja o okolišu

Reporteri bez granica upozorili na prijetnje koje se ponavljaju tokom izvještavanja o okolišu

“Kakanj ustaje” protiv gradnje kafilerije ministra Grlića Radmana

"Kakanj ustaje" protiv gradnje kafilerije ministra Grlića Radmana

Komentariši Poništi odgovor

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Stay Connected

  • Trending
  • Comments
  • Latest
Ifet Feraget: Spora pravda nakon 20 godina je opet nepravda

Ifet Feraget: Spora pravda nakon 20 godina je opet nepravda

29.08.2026.
PROCEDURA ZIDA: Kako se onemogućava pristup informacijama?

PROCEDURA ZIDA: Kako se onemogućava pristup informacijama?

24.08.2026.
DRŽAVLJANSTVO BEZ POKRIĆA Kako su stranci s blokiranim tvrtkama postali građani od “osobitog interesa” za BiH

DRŽAVLJANSTVO BEZ POKRIĆA Kako su stranci s blokiranim tvrtkama postali građani od “osobitog interesa” za BiH

29.08.2026.
Velike najave, mala trgovina: Šta Republici Srpskoj donosi Privredna komora države Izrael?

Velike najave, mala trgovina: Šta Republici Srpskoj donosi Privredna komora države Izrael?

29.08.2026.
Izdaje se autobuska stanica, čitava kula, apoteka… Koliko to košta, a koliko zaista vrijedi?

Izdaje se autobuska stanica, čitava kula, apoteka… Koliko to košta, a koliko zaista vrijedi?

22.07.2026.
Ifet Feraget: Spora pravda nakon 20 godina je opet nepravda

Ifet Feraget: Spora pravda nakon 20 godina je opet nepravda

0
NALAZ REVIZORA: Služba za zapošljavanje USK primala radnike bez konkursa, sporna i dodjela više od četiri miliona konvertibilnih maraka

NALAZ REVIZORA: Služba za zapošljavanje USK primala radnike bez konkursa, sporna i dodjela više od četiri miliona konvertibilnih maraka

0
DRŽAVLJANSTVO BEZ POKRIĆA Kako su stranci s blokiranim tvrtkama postali građani od “osobitog interesa” za BiH

DRŽAVLJANSTVO BEZ POKRIĆA Kako su stranci s blokiranim tvrtkama postali građani od “osobitog interesa” za BiH

0
Velike najave, mala trgovina: Šta Republici Srpskoj donosi Privredna komora države Izrael?

Velike najave, mala trgovina: Šta Republici Srpskoj donosi Privredna komora države Izrael?

0
Prevoznici sa Zapadnog Balkana najavili blokadu granica EU od 14. septembra

Prevoznici sa Zapadnog Balkana najavili blokadu granica EU od 14. septembra

0
Ifet Feraget: Spora pravda nakon 20 godina je opet nepravda

Ifet Feraget: Spora pravda nakon 20 godina je opet nepravda

29.08.2026.
NALAZ REVIZORA: Služba za zapošljavanje USK primala radnike bez konkursa, sporna i dodjela više od četiri miliona konvertibilnih maraka

NALAZ REVIZORA: Služba za zapošljavanje USK primala radnike bez konkursa, sporna i dodjela više od četiri miliona konvertibilnih maraka

29.08.2026.
DRŽAVLJANSTVO BEZ POKRIĆA Kako su stranci s blokiranim tvrtkama postali građani od “osobitog interesa” za BiH

DRŽAVLJANSTVO BEZ POKRIĆA Kako su stranci s blokiranim tvrtkama postali građani od “osobitog interesa” za BiH

29.08.2026.
Velike najave, mala trgovina: Šta Republici Srpskoj donosi Privredna komora države Izrael?

Velike najave, mala trgovina: Šta Republici Srpskoj donosi Privredna komora države Izrael?

29.08.2026.
Prevoznici sa Zapadnog Balkana najavili blokadu granica EU od 14. septembra

Prevoznici sa Zapadnog Balkana najavili blokadu granica EU od 14. septembra

27.08.2026.

Popular

  • Ifet Feraget: Spora pravda nakon 20 godina je opet nepravda

    Ifet Feraget: Spora pravda nakon 20 godina je opet nepravda

    1158 shares
    Share 463 Tweet 290
  • NALAZ REVIZORA: Služba za zapošljavanje USK primala radnike bez konkursa, sporna i dodjela više od četiri miliona konvertibilnih maraka

    1021 shares
    Share 408 Tweet 255
  • DRŽAVLJANSTVO BEZ POKRIĆA Kako su stranci s blokiranim tvrtkama postali građani od “osobitog interesa” za BiH

    1022 shares
    Share 409 Tweet 256
  • Velike najave, mala trgovina: Šta Republici Srpskoj donosi Privredna komora države Izrael?

    1021 shares
    Share 408 Tweet 255
  • Prevoznici sa Zapadnog Balkana najavili blokadu granica EU od 14. septembra

    1021 shares
    Share 408 Tweet 255

Popular Tag

Aleksandar Vučić banja luka Beograd bih blokada Bosna i Hercegovina carine cijene Donald Trump EU FBiH Hrvatska inflacija izbori korupcija Milorad Dodik mladi Njemačka Novi Sad nsrs penzije penzioneri plate prevoznici protest protesti radnici rast cijena Retro Motorcycle rs SAD Sarajevo sindikat SIPA Srbija studenti tuzla Tuzlanski kanton Udruženje građana NDNM Vlada FBiH Vlada TK Zarco zenica Zmajevi štrajk

Recent News

Ifet Feraget: Spora pravda nakon 20 godina je opet nepravda

Ifet Feraget: Spora pravda nakon 20 godina je opet nepravda

29.08.2026.
NALAZ REVIZORA: Služba za zapošljavanje USK primala radnike bez konkursa, sporna i dodjela više od četiri miliona konvertibilnih maraka

NALAZ REVIZORA: Služba za zapošljavanje USK primala radnike bez konkursa, sporna i dodjela više od četiri miliona konvertibilnih maraka

29.08.2026.
  • Impressum
  • Politika privatnosti i uslovi korišćenja
  • Reklame i podrška
  • Kontakt

© 2025. SamoBunt.com

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
No Result
View All Result
  • Početna
  • Vijesti
    • Javne nabavke
    • Politika
    • Društvo
    • Svijet
    • Region
    • Kultura
    • Sport
    • Sci-Tech
  • NAŠE PRIČE
  • Pravna pomoć
  • Blog
  • Kontakt
  • Doniraj

© 2025. SamoBunt.com